Na wschodzie zmiany

Na wschodzie zmiany

Po zwycięstwie Konrada Fijołka (https://konradfijolek.pl/), kandydata opozycji w Rzeszowie w porannym paśmie TVN 24 w relacji Agaty Adamek poszła informacja, że jedna radna rządzącej partii, ze Szczecina, skomentowała to zwycięstwo w przybliżeniu tak: "Skoro tak się stało to… trzeba zmienić zasady wybierania prezydentów, bo te bezpośrednie wybory to nie są sprawiedliwe!" Ciekawe, jakie mogą być bardziej sprawiedliwe? 

PS. Panie Prezydencie gratuluję. Życzę dużo energii i determinacji.

Staramy się

Staramy się

Słyszałem, że mówią na mnie „Piotr budowniczy”. Słyszę też, sporo pretensji o rozkopane i zakorkowane przez te inwestycje miasto. Pojawiły się nawet memy.

Staramy się… maksymalnie wykorzystać unijne pieniądze. Nadrabiamy zaległości w infrastrukturze.  Sam doświadczam tej rewolucji, więc wiem o czym mówimy. Proszę o cierpliwość.

 

2050 wspólny mianownik

2050 wspólny mianownik

Od szczecińskiej radnej, która kolejny raz zmienia szyld poszukując dla siebie politycznego miejsca można usłyszeć, że musi odejść z ruchu Szymona Hołowni, bo podobno między Prezydentem Szczecina, a Polską 2050 zachodzi relacja o charakterze „uwielbienia i sympatii”.

Wyjaśniam zatem, że opowieści tej treści są mocno przesadzone. Łączy nas owszem, perspektywa projektów – 2050 Floating Garden oraz Polski. Oczywiście spotykałem się z Panem Szymonem, tak jak z Rafałem Trzaskowskim. Rozmowy zawsze były, o tym, co ważne dla Szczecina, samorządu, Polski. Pozdrawiam obu Panów.

 

Gdzieś to już kiedyś słyszałem...

Gdzieś to już kiedyś słyszałem...

Rząd ogłosił w sobotę (15.05.2021) tzw. „Polski Ład”. Wcześniej dokument zatytułowany był „Nowy Ład”. Podobno pr’owcy dostrzegli zbyt wiele analogi do kosmicznej sagi z „nowym porządkiem” i imperatorem w tle. Stąd szybka zmiana w ostatniej chwili i ład – jest polski, a do tego ma dla nas stanowić nową nadzieję😉

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim

Spotkałem się z Rafałem Trzaskowskim, prezydentem Warszawy, który firmuje nowy ruch polityczny. Tego wątku akurat nie roztrząsaliśmy. Jak posłuchać i poczytać, to początek maja '21 obfituje w spekulacje. Zainteresowani polityką niech rzucą okiem  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/stan-po-burzy-umowa-pis-z-lewica-w-tle-interesy-kwasniewskiego/pk0yygw