Słowo do ludzi oświaty

Słowo do ludzi oświaty

Ostatni rok był niezwykle ciężki dla wszystkich. Chwilami przerażający, zmienny i dynamiczny. Nie wiedzieliśmy co przyniesie kolejny dzień.

Trudny czas, z którym przyszło się nam zmierzyć pokazał jednak, że jesteśmy w stanie dostosować się do zmian. Co więcej, jak się okazało, dzięki współpracy potrafimy radzić sobie w sytuacjach kryzysowych, znajdując motywację w działaniach na rzecz i dla dobra innych.

Szanowni Państwo, to Wy nauczyciele, pedagodzy, ludzie oświaty tworzycie kręgosłup naszego społeczeństwa. Na Was spoczywa ogromna odpowiedzialność za kształtowanie młodych ludzi, przyszłych dorosłych, którzy będą decydowali o losach nie tylko naszego miasta.  

Kwintesencją pracy z uczniami jest przecież codzienny kontakt z nimi – nawiązanie relacji, pokazywanie piękna świata i różnorodności w sposób bezpośredni. Oczekiwanie na otwarcie placówek, niepewność co do warunków, które będą wprowadzone po powrocie, było zapewne trudnym przeżyciem i ogromnym wyzwaniem.

Wiem, że po pandemii będziemy mocniejsi i bardziej doświadczeni. Myślę też, że wszyscy docenimy rzeczy normalne i jak się wydawało oczywiste, a także zwyczajną pracę, która w tym trudnym czasie opierała się przecież na niezwykłych osobach, cichych bohaterach, którzy działali i wciąż działają dla dobra nas wszystkich.

W imieniu mieszkańców Szczecina i swoim pragnę podziękować za każdą minutę spędzoną z uczniami. Niezależnie, czy wirtualnie, czy osobiście, to z czym musieliście się Państwo mierzyć było nieprzewidywalne, oceny wystawiane były tym razem przez uczniów i rodziców, co mogło być trudne. Chcę, aby mocno wybrzmiało to, że dla mnie, Prezydenta Szczecina, ale także rodzica, zdaliście ten egzamin najlepiej jak można było. Dlatego z końcem tego nietypowego roku szkolnego kłaniam się i serdecznie dziękuję za tę pracę.

Dziękuję za profesjonalizm, wytrwałość i energię do działania. Jestem dumny, że Szczecin tworzą tak wyjątkowe osoby. Odpoczywajcie, zbierajcie siły, bo uczniowie, młodzież, rodzice - niezależnie o tego co mówili i mówią - będą Was potrzebowali po wakacjach. Ja także będę Was prosił o kolejne miesiące zaangażowania i pomoc w opiece nad młodymi szczecinianami.